دزدها در کمین اند امنیت خودروهای داخلی

دزدها در کمین اند امنیت خودروهای داخلی

به نام خدا

دزدها در کمین اند امنیت خودروهای داخلی

گزیده : لطفا خودتون رو معرفی کنید؟

آقای کفاشیان : به نام خدا مرتضی کفاشیان هستم ۳۸ ساله ، تقریبا ۱۲ سال در حوزه قفل و کلید سازی منزل و اتومبیل مشغول به کار هستم ، دامنه کار ما مربوط به در های ضد سرقت ، ایمن کردن و ایمن سازی ورودی های ماشین مثل درب ها ، کاپوت ، صندوق عقب ماشین و… می باشد و این باعث جلوگیری از سرقت اتومبیل های داخلی مثل ایران خودرو و سایپا می شود .

گزیده : با این کارهایی که انجام می دهید چقد امنیت اتومبیل بالا می رود ؟
آقای کفاشیان : میشه گفت لحظه تحویل یک ماشین ۴۰ درصد ایمنی دارد که با کارهایی که ما انجام می دهیم ایمنی خودرو به ۸۰ درصد ارتقاء پیدا می کند .

گزیده : اقدامات امنیتی و ایمن سازی برای خودرو پراید چیست ؟
آقای کفاشیان : برای پراید روش های مختلفی هست :

• حفاظ برای دستگیره که از زیر آب گیر شیشه در را باز نکنند
• قفل کاپوت برای اینکه سرقت باطری و اینا صورت نگیرد
• قفل سوئیچی
• کارهایی هست که می توان روی اتومبیلی مثل پراید انجام داد که ایمنی اش بالاتر برود .

گزیده

گزیده : توی مغازتون کلید و قفل هم دارید یعنی کلید سازی هم می کنید ؟
آقای کفاشیان : بله کارهای خدماتی و کلید سازی برای درب منزل ، مغازه و غیره … جزو کار های اصلی و تخصصی ماست .

گزیده : میشه از دیدگاه خودتون درباره امنیت کاری که می کنید صحبت کنید ?

آقای کفاشیان : از نظر ایمنی تفاوت بین پراید و پژو :
این دو ماشین متعلق به دو شرکت مختلف هستند و طبیعتا با عملکرد متفاوت ، در شرکت سایپا ایمنی اتومبیل هایش حداقل ترین هستند از نظر سرقت ، در شرکت ایران خودرو به مراتب بهتر است ولیکن ضعف هایی نیز وجود دارد .
برای مثال : درب های خودرو های سایپا ( پراید ) به راحتی قابل باز شدن هستند و این امر باعث در خطر بودن وسایل و محتویات داخلی خودرو می باشد .
کاپوت این خودرو ها هم از شر سرقت در امان نیستند و قطعاتی ماننده باطری ، کامپیوتر خودرو و … به سرقت می روند .
درباره بحث ایران خودرو برای باز کردن کاپوت و صندوق عقب دزد زیاد اذیت نمیشه و این برخلاف سایپا هست ، یعنی سایپا درهایش راحت تر باز می شود و ایران خودرو کاپوت و صندوق عقب ، حالا ما چیکار می کنیم .
برای مجموعه خودروهای ایرانی چه ایران خودرو چه سایپا برای محافظت کردن از سرقت قطعات اضافه تر از اونچه شرکت عرضه می کند مثل قفل کاپوت ، محافظ قاب دستگیره ، و قفل های سوئیچی را نصب می کنیم .

گزیده

گزیده : بفرمایید چرا امنیت در این مورد کم است ؟
آقای کفاشیان : به چند نکته درباره ضعف هایی که گفتم اشاره می کنم ، مثلا قطعاتی که برای پراید استفاده میشه یا پژو مخصوصا قفل های سوئیچی ، جایی که کلید میره تا در رو باز کنید قطعه سربی است که بعد از گذشت یک سال بدنه ضعیف میشه و حتی با پیچ گوشتی و کلید در خانه در باز می شود .
ضعف دیگر مثلا جایی که پمپ و قفل نصب شده محافظی ندارد که میله و یا سیمی رد نشه و پشتش آزاده این موردی تو ماشین های ایرانی وجود دارد ، یعنی سیم داخل کاپوت بجایی که از توی اتاق رد بشه از داخل کاپوت ، از توی گلگیر رد شده .

 

کانال تحت وب گزیده
مصاحبه های اختصاصی گزیده

 

گزیده: برای این شما قفل کاپوت می زنید ؟
آقای کفاشیان : بله برای ایمنی بالاترش قفل کاپوت می زنیم که دیگه سیم یا میله وارد محفظه قفل نشود و به راحتی امکان باز شدنش وجود نداشته باشد.

گزیده: این ها تاثیری خیلی زیادی که امنیت داشته باشه ندارد ؟
آقای کفاشیان: این ها فقط بازدارنده هستند و باعث می شود که فرد برای سرقت وقت نداشته باشد و به ماشین دستبرد نزند و سراغ ماشین هایی که این موارد را رعایت نکرده ( عموما زیاد هم هستند. ) برود .

کفاشیان : مثال تابلو های عبور ممنوعی که میبینیم و خلاف میکنیم

گزیده : نظر شما درباره انواع دزدگیر ها چیست ؟
آقای کفاشیان : دزدگیر الان بحث رفاهی هست و امکانات ایمنی در آن وجود ندارد ، یک زمانی دزدگیر بحث ایمنی بود؟! وقتی فعال میکردی با کوچکترین ضربه به صدا در می اومد ولیکن الان رفاهی هست یعنی نیای کلید بندازی تا باز بشه و صدا کنه! صد متر جلوتر میزنی و بعد میای درماشین باز هست . اگر واقعا امنیت برای فرد مطرح باشد می تواند از جی پی اس استفاده کند که کارایی خوبی ارائه می دهد .

گزیده :   خنده یا گریه

گزیده

امنیت خودروهای داخلی

گزیده : لطفا نحوه داشتن جی پی اس رو توضیح دهید ؟
آقای کفاشیان : شما می توانید بجای دزگیر از جی پی اس استفاده کنید که به صورت آنلاین و آفلاین کار کرده و شما را از وضعیت ماشینتان مطلع می کند ، به صورت نقطه ای هم هست .
در مدل آنلاین خودرو را روی نقشه بصورت زنده نمایش و مسیرآن را مشخص می کند و غیر قابل هک نیز هست . می توان گفت در نسخه آنلاین شما لحظه ای می توانی استعلام بگیرید از وضعیت خودرو.

به طور مثال : شما با ماشین درحال حرکت هستید استعلام می گیرید و همین لحظه هر جا باشید را نقطه می زند ، مثلا اینجا هستید را می زند خیابان امام رضای ۵۹ و یک دقیقه دیگر که رد کنید استعلام بگیرید ، می زند امام رضای ۶۳ ، در کل ماشین شما را جایی که توقف دارید نشان می دهد .
درباره آفلاین معمولا جواب نمی دهد چون شما به اینترنت وصل نیستید و شاید خطای مکانی بدهد . ( و معمولا در ایران از نسخه آنلاین استفاده می شود)

گزیده

خوبی جی پی اس این است که نه بوقی ، نه صدایی و … ندارد و حتی اگر فردی بیاید برای سرقت متوجه نمی شود ماشین جی پی اس وصل است . جی پی اس یک دستگاهی هست که سایزش اندازه یک گوشی اندروید متوسط است نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک و هرجایی از ماشین می توانید آن را نصب کنید و کسی متوجه نشود .

گزیده : هزینه های نصب دستگاه جی پی اس و دزدگیر ها چگونه است ؟

آقای کفاشیان :

حالا که بحث جی پی اس شده بحث امنیتی باید بگم یک مشتری با بنده تماس گرفت گفت ماشین من صفر بوده و دیشب دزدیدن حالا من پیداش کردم و می خوام بیام برایم یک کارهایی انجام بدهید که دوباره سرقت نرود . و نکته جالب قضیه اینکه ایشون جی پی اس روی ماشین خود نصب داشته و به فاصله ای که ماشین خودش رو با سوئیچ خودش می دزدند ، طرف رو تعقیب می کنه ساعت ۱۱ شب ماشین رو جایی پارک می کنند و ایشون میره بالا سر ماشین خودش و با کلید یدک روشن می کنه و میاره ، این یکی از حسن های جی پی اس بود که عرض کردم .

در حال حاظر قیمت آن بین یک میلیون پانصد تا سه میلیون هست . این قیمت بسته به برند و کیفیت و مدل نصب متغییر می باشد . قیمت دزدگیر هم از هشتصد تومن داریم تا چهار پنج میلیون تومن .

گزیده : از گوشه و کنار کارتان هر آنچه لازم است ، برایمان بگویید؟
آقای کفاشیان : در بحث امنیت همین دزد گیر و جی پی اس یکی از مشکلات برای مثال ماشین شما را سرقت کردند و شما به وسیله جی پی اس پیدایش می کنید بعد می بینید از توش چیز هایی سرقت کردند ، که در حرفه ما این کار نیاز به محافظ های ورودی ماشین نیز دارد که اشاره کردم ، قفل کاپوت ، محافظ قاب دستگیره ، و قفل های سوئیچی که به نوعی تکمیل کننده هستند .

گزیده

امنیت خودرهای داخلی

گزیده : توصیه شما برای استفاده مصرف کننده گان خودروهای ایرانی چیست ؟
آقای کفاشیان : در توصیه اول که تا حد امکان اگر می توانید هزینه کنید از ماشین های خارجی استفاده کنید و حالا اگر می خواهید از ماشین ایرانی استفاده کنید توصیه می کنم اول از همه جی پی اس نصب کنید ، و بعد به ایمنی کردن آن اهمیت بدهید .

گزیده :   تخصص فدای تجملات در ماساژ

گزیده : کیفیت اجناس چگونه است ؟

انصاف با وجدان بسیار متفاوت است
آقای کفاشیان : در بازار هم جنس مرغوب برای محافظت خودرو وجود دارد و هم اجناس درجه چند چینی و غیر استاندارد که ما همیشه از اجناس اصلی استفاده می کنیم .
برخی از همکاران از اجناس نامرغوب استفاده می کنند و مشتریان اون هارو به اسم با انصاف می شناسند . با توجه به اینکه ما از اجناس مرغوب استفاده می کنیم خدمات پس از فروش و خدمات پس از نصب خوبی را ارائه می دهیم .

در اخر به خوانندگان محترم عرض میکنم که با توجه به شرایط خودشون لطفا چانه بزنید 🙂

گزیده

گزیده : راههای ارتباط با شما
آقای کفاشیان : نبش خیابان امام رضا ۵۹
تلفن تماس مستقیم : ۰۹۳۳۵۵۰۲۴۹۸

 

مصاحبه کننده : سمیرا ابتکاری

تولید محتوا در چینود پلاس

 

بیشتر بخوانید ...

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها