۵Gو ایلان ماسک

5G و ایلان ماسک

به نام خدا

 

اتصال تلفن های ۵ جی به ماهواره های ایلان ماسک :

می توان گفت نزدیک به یک دهه از پروژه ساخت ۵G می‌گذرد و ۵G حالا یک فناوری کامل شده است. گفته می شود شرکت‌های مخابراتی از چند سال پیش برای انتخاب شهرهای پشتیبان ۵G شروع به تحقیق و آزمون کردند و هم‌اکنون بسته به قابلیت‌های تلفن شما، دسترسی به اینترنت ۵G تقریباً در دسترس است.

گزیده

۵G چیست :

لازم است بدانید که فناوری ۵G دقیقاً چیست به زبان ساده، ۵G نسل ۵ پهنای باند تلفن همراه است که در نهایت جایگزین یا حداقل تقویت‌کننده اتصال ۴G LTE خواهد شد. در این فناوری سرعت دانلود و آپلود بسیار سریع‌تری خواهید داشت، همچنین تأخیر یا مدت زمانی که دستگاه‌ها برای برقراری ارتباط با شبکه های بی سیم نیاز دارند نیز به شدت کاهش خواهد یافت ، نکته قابل توجه شبکه‌های ۵G ذاتاً کارآمدتر هستند، ارتباطات بیشتری را در هر دکل انجام می‌دهند و همچنین سرعت بیشتری را ارائه می‌دهند.

طیف وسیع تر :
همچنین برای کار با طیف وسیع‌تری از فرکانس‌های رادیوییRF) ) طراحی شده و امکانات جدیدی را در باند بسیار بالا mmWave )موج میلی‌متر) برای شرکت‌های مخابراتی فراهم می‌کند که خدمات شبکه خود را گسترش دهند. (نکته قابل توجه از آنجا که ۵G یک فناوری کاملاً جدید می باشد که با فرکانس‌ها و سیستم‌های جدید کار می‌کند، تلفن‌های ۴G با شبکه ۵G جدید سازگار نیستند و باید گوشی‌هایی با امکان ارتباطی ۵G صورت می گیرد )

گزیده

فناوری ۵G چگونه است :

در این باره می توان گفت مانند ۴G، فناوری ۵G هم در طیف وسیعی از توزیع طیف رادیویی کار می‌کند اما قادر است در دامنه وسیع‌تری از شبکه‌های فعلی اجرا شود. رایج‌ترین شکل ۵G که استفاده می‌شود Sub-6 است و همچنین mmWave نیز وجود دارد. Sub-6 به ۵G گفته می‌شود که با فرکانس زیر ۶GHz کار می‌کند. همه شرکت‌های مخابراتی به‌نوعی شبکه Sub-6 دارند، اما اساساً به این دلیل که در حال حاضر ۴G با فرکانس‌های پایین‌تر کار می‌کند. به‌عنوان‌مثال، T-Mobile دارای طیف باند کم ۶۰۰ مگاهرتز و ۲٫۵ گیگاهرتز متعلق به Sprint است که هر دو برای ۵G استفاده می‌شوند.

گزیده

طرح ایلان ماسک اتصال به اینترنت ماهواره ای ( استارلینک) :

در این خصوص گفته می شود ، شرکت ارتباطات ماهواره‌ای AST SpaceMobile) ) نیز در حال ساخت یک شبکه جهانی در فضا ست که بدون نیاز به سخت‌افزار اضافی، با دستگاه‌های تلفن همراه کار می‌کند، و دو شرکت ( اسپیس ایکس و تی-موبایل یواس) طی رویداد جدیدی اعلام کرده‌اند که قصد دارند طرحی را برای اتصال مستقیم تلفن‌های همراه کاربران به ماهواره‌های استارلینک آغاز کنند. شرکت اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک (Elon Musk)، برای دسترسی کاربران تلفن همراه به شبکه در بخش‌هایی از آمریکا استفاده خواهد کرد. گفته می شود برنامه‌هایی را برای اتصال مستقیم تلفن‌های همراه کاربران به ماهواره‌های موجود در مدار زمین تشریح کردند و ایلان ماسک طی یک رویداد درتاسیسات موشکی شرکت وی در جنوب تگزاس برگزار شد که گفت: این طرح‌ که در کنار خدمات تلفن همراه شرکت تی موبایل یواس به کار گرفته خواهد شد، نیاز به دکل‌های تلفن همراه را کاهش می‌دهد و خدماتی را برای ارسال متون و تصاویر در جایی ارائه می‌کند که در حال حاضر پوشش داده نمی‌شود.( نکته قابل توجه این موضوع، برای موقعیت‌های اضطراری در مناطق دورافتاده بسیار مهم است .

گزیده :   هایپرلوپ چیست

گزیده

کلام آخر و گزیده :

خبرای خوب در این باره اینکه ماهواره‌های استارلینک، از طیف باند میانی تی-موبایل یواس برای ایجاد یک شبکه جدید استفاده خواهند کرد. همچنین اسپیس ایکس از سال ۲۰۱۹، حدود ۳۰۰۰ ماهواره استارلینک را به مدار پایین زمین پرتاب کرده است . ایلان ماسک جایی گفته است : نسل بعدی ماهواره‌های استارلینک شرکت اسپیس ‌ایکس که نخستین نمونه آنها برای پرتاب با موشک استارشیپ (Starship ) برنامه‌ریزی شده است، و هر زمان که به طور کامل توسعه یابند، آنتن‌های بزرگ‌تری خواهند داشت که امکان اتصال مستقیم به تلفن‌های همراه را در شبکه تی-موبایل یواس فراهم خواهد کرد ما در حال ساخت آنتن‌های ویژه‌ای هستیم. آنها در واقع، آنتن‌های بسیار بزرگ و فوق‌العاده پیشرفته‌ای هستند.( نکته دلگرم کننده این است که شما نیازی به خرید یک تلفن همراه جدید ندارید زیرا تلفن همراه کنونی شما با این سیستم کار خواهد کرد )

صفحه نخست

تولید محتوا تیم چینود

 

 

تبلیغات چینود پلاس
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها